איטום גגות

מיפוי תשתיות במצלמה תרמית

איטום גגות

גג אמור להעניק לנו את את ההגנה שאנחנו מצפים לה ב"מבצר" הפרטי שלנו – אבל רק בהנחה שהוא אטום בכל מאת האחוזים. למרבה הצער, התרחיש הזה איננו היחידי האפשרי, כאשר בעיות באיטום הגג אפשריות בהחלט כתוצאה מבלאי, מהתקנה שגויה של הגג, מנזק נקודתי הנגרם לו ועוד. פנייה לחברה המומחית בתחום של איטום גגות בשלבים שונים לאורך הדרך, עשויה להעניק לכם שקט נפשי עד הגג.

למה צריך איטום?

מטרת העל של איטום גגות היא למנוע תרחישים של נזילה לתוך המבנה – מי גשמים, למשל – מה שיהפוך את החיים של המתגוררים בו לפשוטים פי כמה. יש לזכור כי קיימים מספר סימנים שמצביעים על בעיה אפשרית בגגות, שמחייבת פתרון בהקדם האפשרי. רטיבות בתקרה היא התסמין העיקרי, כמובן, אם כי היא תתרחש בשלבים מאוחרים יחסית של הבעיה. מומלץ לאתר את בעיות האיטום מוקדם ככל האפשר, למשל באמצעות בדיקה נקודתית הנערכת אחת למספר שנים.

השיטות המרכזיות של איטום גגות

איטום גגות מכניס אותנו לשדה משחק רחב, ובו שיטות שונות להשלמת המשימה. הראשונה שבהן היא איטום גגות באמצעות זפת חמה, המכונה זיפות גגות. זוהי שיטה קלאסית של איטום, שחייבת להתבצע באמצעות זפת תקנית ולרוב גם תוך הלבנת הגג.

שיטה נפוצה נוספת – הפופולארית ביותר כיום, למעשה – היא איטום באמצעות יריעות ביטומניות. המדובר הוא ביריעות בנות מספר סנטימטרים, בהן חומרי איטום שעומדים בחוד החנית בתחום. את התמונה משלימים חומרים אקריליים, יציקות בטקל ועוד.

לא רק איטום

חשוב להדגיש כי איטום גגות אינו השירות היחידי שעשוי להידרש עבור התשתית החשובה הזו של המבנה. פעולות דוגמת בידוד גג או תיקון גגות הן בלתי נמנעות בהרבה מאד תרחישים: הבידוד יבטיח טמפרטורות אידיאליות בבית בכל תנאי מזג האוויר, למשל, בעוד שהתיקון עשוי לשפר את הבטיחות של כל מי שנמצא במבנה. אפשר למצוא חברות שמעניקות את כל השירותים עבור הגגות, ופנייה אליהן יכולה לחסוך לא מעט כאבי ראש.

בכל מקרה, חשוב לבחון היטב את המוניטין של החברה, לראות מהן שיטות הפעולה שלה ובמה כרוכה העבודה: שלבי התהליך, אחוזי ההצלחה, המחיר, האחריות וכן הלאה. מומלץ תמיד לעבוד עם הסכם כתוב, שמפרט את כל הסעיפים האלה ורבים אחרים.

 

[pojo-form id="3100"]