איתור מפגעי מים

מהם מפגעי מים

מפגעים הם ליקויים, נזקים או כשל מערכתי כלשהו הגורם להפרעה או סכנה. כאשר מדובר במפגע בדירה או בנכס, לרוב אלו יהיו ליקויי בניה, כגון פגמים בבניה, או מפגעי מים, כגון רטיבויות, נזקי צנרת או חדירות מים.

מפגעי נזילות הינם שכיחים ביותר. לא משנה אם מדובר בדירה חדשה מקבלן או בדירה ישנה.

מפגעי מים יכולים להיגרם עקב סיבות רבות. חיבורי צנרת חלשים, סתימות בצנרת עקב לכלוך או שורשים, חדירות מי גשם או הצפה מהשכנים. על מנת לאתר את מפגעי המים ולגלות את מקור המפגע בצורה מיטבית ומדויקת, יש צורך להיעזר בכלים מקצועיים ומדויקים, ובידע רב.

אינסטלטור פשוט אשר אינו מצויד בידע ובכלים הדרושים לא יצליח במשימתו. על מנת לאתר את מפגע המים, ואף לטפל במפגעי מים שונים, יש צורך באינסטלטור או מומחה איתור נזילות. איתור נזילות מים ומפגעי מים היא תוספת למקצוע האינסטלטור הותיק, אשר בעבר, במקרה הטוב היה שובר מרצפות ובמקרה הרע את כל הקיר. איתור הנזילה כיום נעשה בעזרת מכשור המאפשר איתור נזילות וגילוי מפגעי מים בצורה המדויקת ביותר, ללא נזק.

מפגע מים רטיבות בתקרה
מפגע מים רטיבות בתקרה

ציוד לאיתור מפגעי מים

מצלמות תרמיות, בודקי לחות, מערכות גז, מערכות אקוסטיות ועוד. כל אלו הינם מכשירים אשר מאפשרים למאתר הנזילות להגיע אל מפגע המים בצורה מדויקת ואמינה. כלים אלו דורשים ידע ומקצועיות וללא הכשרה מתאימה אינם מספיקים.

לדוגמה מצלמה לאיתור נזילות מאפשרת גילוי מקור רטיבות או חדירת מים בדיוק מירבי, כאשר היא מציגה את הבדלי הטמפרטורה בחלל הקיר או הרצפה. מקור נזילה ומים יכולים להיות רחוק מנזקי המים עצמם, לכן ציוד זה מאפשר לדעת מהיכן הגיע מפגע המים.

צילום קווי מים וביוב ניתן לבצע בעזרת מצלמות עם סיבים אופטיים ארוכים המגיעים לעומקים שונים, ובכך לגלות מה סיבת הנזילה או מפגע המים בצנרת או במרזבים.

טיפול במפגעי מים

טיפול בצנרת שבורה או סדוקה, לדוגמה, אינו מחייב החלפת צנרת שלמה שעלותה גבוהה מאוד. ניתן לבצע תיקון צנרת בעזרת טכנולוגיות מתקדמות, כגון פאצ'. טכנולוגיות אלו מאפשרות תיקון נקודתי של הצנרת ומתן פתרון זול יותר לטווח ארוך.

מומחים למפגעי מים

במידה והנכם סובלים ממפגע מים או רטיבויות, עובשים וחדירות מים שונות, מומלץ לפנות לבעל מקצוע אשר יכול לעזור לכם לאתר את מקור מפגע המים בצורה המיטבית ביותר. כלים וטכנולוגיות מתקדמות, נסיון וידע עשיר מאפשרים לחברת אינפרא יובל בע"מ לתת פתרונות מלאים ומקיפים לאיתור נזילות מים ומפגעי מים. החברה מתמחה באיתור וגילוי מקורות רטיבות, תיקון המפגעים, מתן חוות דעת הקבילות בחברות הביטוח ובתי המשפט.

צרו קשר היום לייעוץ חינם 054-900-5-700