איתור נזילות במרכז

איתור נזילות

איתור נזילות מים הוא תחום חדש בעולם האינסטלציה. בעבר גילוי ומציאת נזילות נעשה ברובו על ידי ניחוש. כלים מתקדמים לגילוי מקור הרטיבות היו בגדר חלום. מאתרי נזילות מומחים היו נעזרים בציוד פשוט. אחרים אשר אינם בעלי ידע נדרש, היו צריכים לשבור מנקודת מציאת הנזילה ועד למציאת מקור הנזילה. שבירת מרצפות וקירות, בהיקף רחב עד למציאת הנזילה, גורמות לעלות גבוהה ואי נעימות רבה. איתור נזילות במרכז בכלים מתקדמים הוא הסטנדרט  החדש.

כלים מתקדמים לאיתור נזילות

כיום איתור נזילות מים נעשה בעזרת מכשור מתקדם. מצלמות אינפרא אדומות, גלאי גז ומכשירים נוספים. מצלמות מיוחדות מאפשרות להבין מהיכן מגיעות הנזילות בצורה מדויקת. אין צורך בהרס או שבר של מרצפות וקירות. 

איתור נזילות מים במרכז מתחת לרצפה

 אין צורך בניחושים. מצלמה תרמית מאפשרת גילוי מדויק של מקור הנזילה. המצלמה המיוחדת פועלת על הבדלי טמפרטורה, מכוונים את ראש המצלמה אל הקיר או נקודה ברצפה, ובודקים מהו מקור הנזילה, מהיכן מגיע אילו סיבות.

סיבות לנזילות

נזילות הן מטרד מעצבן, אך שכיח. ישנן סיבות מגוונות לנזילות. החל מחדירת מים דרך נזילה בצנרת, איטום לקוי בקירות, איטום לקוי ברצפה. בניית מקלחת או יחידת שירותים בצורה לקויה עם איטום חסר. חדירת מים מחלונות או שערים ודלתות. צנרת ביוב או מרזבים סתומים ושבורים. לא תמיד ברורה הסיבה לחדירת מים. במקרים אחרים אנו בטוחים מהיכן הנזילה, אך בפועל הסיבה שונה. למים תכונות מגוונות התלויות בחומר שבהם הם נמצאים, בטמפרטורה וגורמים אחרים. נזילות סמויות לא תמיד קלות לגילוי.

ציוד חדיש ומצלמות אינפרא אדומות הן לא תמיד הפתרון. מעבר לציוד ולכלים, יש צורך בידע ונסיון. בעלי מקצוע ללא ידע נדרש באיתור נזילות במרכז או בכל אזור אחר בארץ, לא יצליחו לאתר את מקור הנזילה גם עם הציוד החדיש ביותר.

איתור נזילות במרכז הוא תחום חדש אך מבוקש, אל תחשבו כי כל מה שדרוש לאיתור נזילות במרכז הארץ הוא מצלמה. מומחה לאיתור נזילות הוא הפתרון הדרוש. חברת אינפרא יובל בע"מ מספקת שירותי איתור נזילות במרכז, איתור נזילות בדרום, איתור נזילות בצפון ואיתור נזילות באזור ירושלים. לחברה כמעט 30 שנות נסיון עם עבודות אינסטלציה ואיתור נזילות. נסיון באיתור מדויק ללא הרס ונזק, בכלים מתקדמים וחדישים. מתן דוחות מפורטים הכבילים בבית משפט. מומחים בעלי הסמכות ותעודות רבות.