איתור נזילות כולל

איתור נזילות

איתור נזילות כולל או "קומפלט" הוא איתור נזילות מים מא' ועד ת'. הכוונה לקבלת מענה כולל למפגע מים או רטיבות כתוצאה מחדירת מים. 

בהיווצרות רטיבות או נזילת מים, חשוב לקבל מענה מקצועי ומלא. פתרון חלקי, כגון איתור נזילות מים בלבד או נסיון תיקון נזילה חלקי, לא יעזרו לפתור את בעיית הנזילה ואף גרוע מכך, יכולים רק להגביר אותה. 

מתן מענה כולל לבעיות רטיבות, הוא תהליך הבנוי מכמה שלבים.

תהליך איתור נזילות כולל

צעד ראשון הוא לוודא כי אכן ישנה נזילה. מקרים רבים אנו חושדים בנזילה, או חדירת מים, אך אין הדבר כך. לדוגמה אם נשפכו כמויות מים גדולות, אין הדבר מעיד כי ישנה נזילה. עובש בקירות או קירות לחים ורטובים, אינו סימן ודאי לנזילת מים. סימנים אלו יכולים להעיד על בידוד לקוי או חדירת מים זמנית עקב שיפוץ.

במידה ואכן ישנה נזילה, צעד ראשון, הוא הבנת הרעיון כי ישנה נזילה והיא דורשת טיפול. אסור בשום פנים ואופן לדחות טיפול בנזילה, גלויה או סמויה. דחיית הטיפול יכולה לגרום לנזקים של רכוש ונפש.

מציאת מקור הנזילה

על מנת לדעת בוודאות את מקור הנזילה, ישנו צורך במאתר נזילות אשר מכיר את שלל סוגי הנזילות הקיימים. מעבר לידע ולנסיון, ציוד איתור הנזילות חשוב גם כן. ציוד איכותי מגיע לעשרות אלפי שקלים ואף מאות, לכן לא כל מאתר נזילות יכול להרשות לעצמו ציוד איכותי. 

מקור הנזילה אינו דבר פשוט לחיפוש. מאתר נזילות מומחה, ידע היכן להתחיל לחפש, ובאיזה כלי להיעזר. 

איתור נזילות במצלמה תרמית, איתור נזילות בגז, איתור נזילות במערכת אקוסטית ועוד. הם חלק קטן מהציוד הרב שיש למאתר נזילות מומחה. 

צילום תרמי
תהליך מציאת איתור נזילות

סוגי נזילות

אחרי גילוי מקור הנזילה בעזרת מצלמות אינפרא אדום, מצלמות ביוב וכלים נוספים אשר מפורטים מעלה, ניתן להבין את מקור הנזילה, ואת סוג הנזילה. הבנת מקור הבעיה וסוגה מאפשר להגיע לפתרון הנכון. 

דומה לפתרון לקוי, הינה כאשר אינסטלטור אשר אינו מומחה לאיתור נזילות, יראה כי ישנה נזילה באמבטיה, וימליץ להחליפה. אך לאחר החלפתה, מתברר כי הנזילה נגרמה עקב צינור סדוק או לקוי ליד האמבטיה. 

חשוב להבדיל בין סוגי נזילות שונים: חדירת מים, איטום לקוי, נזילה בצנרת, חסימת צנרת ועוד. 

תיקון מקור הנזילה

לאחר גילוי סוג הנזילה, עלינו להתאים את הפתרון הנכון ביותר והעמיד ביותר, כמובן בעלות הטובה ביותר.

בעל מקצוע בעל ניסיון מכיר פתרונות ושיטות לתיקון בעיות בצורה טובה יותר. 

לדוגמה סדק או נזק בצנרת, לא מחייבים החלפת צנרת, אלא ניתן לבצע תיקון צנרת נקודתי, אשר יאפשר חסכון בעלויות והמשך עבודה מלאה עם הצנרת לשנים ארוכות.

ביקורת ואחריות

ביצוע ביקורת ובדיקות אחרי עבודות תיקון הנזילה, מאפשרים ביטחון וראש שקט. עלינו להבטיח כי הפתרון אשר נעשה יספק אותנו בעיית הנזילה לא תחזור בשנית לאחר פרק זמן קצר. בעל מקצוע מהימן יביא אחריות לביצוע העבודות.

דוחות איתור נזילות

לפעמים סכסוכים משפטיים, בין שכנים, מול חברת ביטוח, וגורמי צד שלישי ניתנים להסדר בעזרת דוח איתור נזילות כולל. הדוח מעיד על הליקויים, מתן פתרונות והערכת עלויות לנזק ולתיקונים. מאתר נזילות מקצועי מספק דוח הקביל בבית משפט.

חברת אינפרא יובל בע"מ מספקת את שלל הפתרונות לאיתור וגילוי נזקי מים. חברת אינפרא יובל מומחים לאיתור נזילות מים, צילום קווי ביוב ומרזבים. צילום בעזרת מכשור מתקדם וחדיש. לקבלת הצעת מחיר לאיתור נזילות כולל צרו קשר 054-900-5-700