איתור נזילה תת קרקעית

גילוי מקור נזילה תת קרקעית

כאשר עולה חשד לקיומה של נזילה תת קרקעית, חשוב מאוד לפנות אל חברה המתמחה בתחום ואשר ברשותה הציוד המתקדם ביותר שקיים היום, על מנת שתבצע בדיקה יסודית. בדיקה זו מטרתה קודם כל לוודא שאכן קיימת נזילה תת קרקעית, ואם זו אכן המסקנה – לתקן או להחליף את הצנרת, על מנת שהיא תוכל להמשיך לעשות את תפקידה נאמנה.

נזילה תת קרקעית
נזילה תת קרקעית

כיצד מאתרים נזילה תת קרקעית?

איתור נזילות בצנרת מתכת מתחת לקרקע מתבצע ע"י מכשור מתקדם מתאים. מכשור זה כולל שני מיקרופוני מגע משוכללים ומערכת ממוחשבת מרכזית, כאשר תהליך העבודה מתבצע כך:

  • מזינים את נתוני הצינור למערכת הממוחשבת.
  • מצמידים את שני המיקרופונים אל שני קצותיו של הצינור שחושדים שממנו הנזילה.
  • מפעילים את המערכת, אשר מכוונת לקלוט את שידורי הרדיו שמעבירים המיקרופונים.
  • המערכת מסננת את רעשי הרקע, מעבדת את הנתונים באמצעות קולטן מיוחד ומציגה את המרחק בין כל אחד מהמיקרופונים לנקודה בה קיימת נזילה.

איתור נזילה בצנרת תת קרקעית מאפשר לבצע את החפירה הנדרשת לצורך תיקון הנזילה בדיוק בנקודה בה קיימת נזילה, במקום לחפור בלי לדעת ולגרום לנזקים מיותרים לקרקע.

איתור נזילות תת קרקעיות | אינפראיובל בע"מ

כאשר מדובר בצנרת העשויה מפלסטיק או מאסבסט, ניתן לגלות את הנזילה באמצעות מיקרופון מגע רק אם היא ממוקמת ממש בקרבתו. אם היא רחוקה יותר – נדרש שימוש במיקרופונים הידרופוניים העמידים במים. מיקרופונים אלה הם רגישים יותר, ומסוגלים לקלוט את רחשי הדליפה גם בצינורות אלה.

על מנת לדייק עוד יותר את מיקומה של הנזילה, אנו עושים שימוש במיקרופון אדמה, חיישן בדיקת רטיבות המוחדר לאדמה או החדרת גז מימן (שאינו מסוכן) אל הצינור, וביצוע החפירה במקום בו גלאי הגז מגלה אותו – נקודת הדליפה.

המומחים לשירותכם

חברת אינפרא-יובל מתמחה באיתור נזילות מים תת קרקעיות. ברשותנו כל הציוד הדרוש לביצוע עבודה יסודית ומדויקת, הן לצורך איתור הנזילה והן לצורך תיקונה. העבודות מתבצעות על ידי צוות מקצועי מוסמך, אשר עבר את כל ההכשרות הנדרשות לצורך איתור נזילות תת קרקעיות.