ליקויי בניה ובדיקה לפני רכישה

קיר מתקלף

ליקויי בניה היא תופעה שכיחה. לצערינו גם מבנים ודירות חדשות אינם נבנים ללא כשלים. במידה ואנו רוצים להימנע או למצוא ליקויים בדירה או במבנה, יש צורך לבצע מיפוי לדירה. מיפוי זה נקרא בדק בית. בדק בית הינו דוח מפורט המציג את שלל הכשלים והליקויים הקיימים בדירה או במבנה.

לרוב בדק בית נעשה בכניסה לדירה חדשה או מבנה חדש אשר בנייתו הסתיימה או בוצע שיפוץ מאסיבי. בדק הבית מאפשר בדיקה מקיפה של מגוון קריטריונים בחלל המבנה. החל מבדיקת קירות עקומים, ובניית שלד תקין, ועד לצבע תקני ובדיקות אינסטלציה.

בדק בית נעשה בהיבטים הנדסיים מחד גיסא ובעלי מקצוע נוספים מאידך גיסא. לכן מומלץ לבחור בעל מקצוע אשר באפשרותו לספק בדק בית מקיף וכולל היבטים רבים.

ליקויי בניה

בניה היא עניין מורכב הדורש מיומנות וידע רב. מחקרים מראים כי רוב ליקויי הבניה נעשים דווקא בדירות ובניינים חדשים. לפני כניסה לדירה או לפני רכישת דירה יד שניה מומלץ לבצע בדיקת ליקויי בניה וצנרת. מיפוי תשתיות ובדיקות הנדסיות. עלות התיקונים או החלפת צנרת יכולים להגיע לעשרות אלפי שקלים. כמו בדיקות רבות ואחרות שאנו מבצעים לפני רכישה, בין אם מדובר על רכישת רכב או בדיקת המלצות בנוגע למוצר מסוים, חשוב לבצע בדיקה לדירה, שעלותה מגיע למליון שקלים ויותר.

בדיקת ליקויי בניה
בדק בית

בדק בית מקצועי

בדיקת הבית, למציאת ליקויי בניה או ליקויים שונים בדירה, הינו תהליך מורכב ונדרש בו ידע רב. בעל מקצוע אשר מבצע את הבדיקה, אמור לזהות כשלים במבנה הדירה. כשלים אלו אינם גלויים תמיד, ודרושה מיומנות וידע רב.

בדק בית מתבצע גם לצורך דוח לבתי משפט, חברות ביטוח או גורם צד שלישי. רוב כשלי הבניה כיום הם בעיות איטום ואיטום לקוי. כשלים אלו גורמים לחדירות מים בגשמים. כשלים נוספים הם בעיות אינסטלציה וחשמל.

איתור נזילות ומיפוי תשתיות

איתור נזילות מים ובעיות איטום הנם החלק העיקרי בדוח בדק הבית. חדירות מים, נזילות סמויות, אינסטלציה או צנרת שבורים הם הליקויים השכיחים ביותר. חשוב לבחור בעל מקצוע בעל נסיון רב, המכיר את רוב הליקויים הקימיים, אשר יכול למצוא חדירות מים קשות ולתת פתרונות איטום ותיקון.

חברת אינפרא יובל מתמחה במתן דוחות מפורטים ומלאים לבדיקות ליקויי בנייה ובדיקות לפני רכישת בית.

החברה מספקת:

  • דוח בדיקת בית לפני רכישה
  • דוח בדיקת רטיבות למבנה
  • דוח התאמה לתקנים של בנייה
  • דוח מיפוי צנרת ומרזבים
  • מיפוי תשתיות מים וחשמל
  • בדיקת ליקויי בניה
  • חוות דעת משפטיות

צרו קשר לייעוץ מקצועי 054-900-5-700