מהו צילום תרמי

מצלמת אינפרא אדום לאיתור נזילות

מהו צילום תרמי?

צילום תרמי הוא צילום העושה שימוש בקרני אינפרא-אדום לטובת איתור נזילות. הדבר מתאפשר הודות למצלמה המיוחדת, המצלמה התרמית, הממירה את קרני האינפרא-אדום לתמונה בצבעים. כאשר כל צבע משקף את הטמפרטורה הקיימת באזורים המצולמים.

איך זה עובד?

אינסטלטור המתמחה באיתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית מצלם את הקיר או האזור שבו יש חשד לנזילה. המצלמה מספקת תמונה המשקפת את הטמפרטורות של הקיר המצולם באמצעות צבעים. מקום בו קיימת נזילה יופיע בגוונים שונים מאלה של שאר חלקי הקיר. בדרך זו יוכל האינסטלטור לדעת בדיוק היכן ממוקמת הנזילה באופן מיידי, וגם הלקוח יוכל לראות במו עיניו את התמונה שהתקבלה ולקבל החלטה מבוססת בנוגע לתיקון הנזילה.

צילום תרמי מצלמה תרמית
צילום תרמי

יתרונות הצילום התרמי באיתור נזילות

  •        איתור נזילות בכל מקום – השימוש במצלמה תרמית מאפשר זיהוי של נזילות בצנרת העוברת בקירות, בתקרות ומתחת לריצוף, כאשר ניתן לבצע את הצילום גם במקומות שהגישה אליהם בעייתית.
  •        דיוק באיתור הנזילה – בעבר, הדרך היחידה שעמדה בפני אינסטלטורים לאתר את מיקומה המדויק של נזילה, היתה קודם כל לוודא שהיא אכן קיימת באמצעות שעון לחץ מים, ולאחר מכן לשבור את הקיר במקום שבו חושבים שהיא קיימת. הרבה פעמים התוצאה של פעולה זו היתה, ששבירת הקיר נעשתה לא במקום הנכון, והצריכה שבירה של  הקיר במקומות נוספים.
  •        חיסכון בזמן ובעלויות – במקרים בהם מבצע איתור שגוי של מקום הנזילה, עבודות התיקון נמשכות הרבה יותר זמן וכרוכות בהרבה יותר אי סדר ובהרבה יותר הוצאות. כאשר עושים שימוש במצלמה תרמית מפחיתים עד למינימום את הסיכון לביצוע איתור שגוי, וכך חוסכים הרבה מאוד זמן, כסף ובלגן.
  •        טיפול מיידי – העובדה שהשימוש במצלמה תרמית מספק תוצאות מדויקות ומיידיות כאחד, מאפשר לאינסטלטור לטפל בנזילה במועד האיתור עצמו, דבר שמונע את המשך התפתחותו של הנזק שנגרם (רטיבות, עובש, פטריות) וחוסך ללקוח הרבה מאוד זמן.
  •        טיפול מונע – צילום תרמי יכול לסייע גם במניעת נזילות, שכן ניתן לבצעו ברגע שמתעורר חשד לנזילה, גם מבלי שהיא נותנת סימנים כגון כתמי רטיבות, עובש או פטריות. אם שעון המים מסתובב גם כאשר כל צרכני המים בבית ובגינה סגורים, ו/או אם חשבון המים מנופח ללא סיבה מוצדקת – ניתן להזמין מומחים בצילום תרמי ולקבל תשובות מדויקות באופן מיידי.

אינפרא יובל לשירותכם

אנחנו בחברת אינפרא יובל בע"מ מתמחים בביצוע צילום תרמי לאיתור נזילות. אנו עושים שימוש במצלמות תרמיות מתוצרת החברות המובילות בעולם, ומציעים ללקוחותינו שירות בסטנדרטים הגבוהים ביותר שקיימים היום בתחום.

אז אם אתם חושבים או יודעים שיש נזילה אצלכם בבית או בעסק – אתם בדיוק במקום הנכון.

צרו קשר לקבלת ייעוץ חינם!

[pojo-form id="3100"]