חידוש ותיקון צנרת ללא הרס

תיקון צנרת

חידוש צנרת הוא פעולה שנדרשת אחת למספר שנים בבניין הישראלי הממוצע, וגם במקרים נקודתיים: הצנרת עלולה להינזק עקב אלף ואחת סיבות, מה שמצריך תיקון צנרת. הבעיה היא שתיקון של צנרת אינו דבר של מה בכך, כשלעיתים הנזק בתיקון גדול מהתועלת שלו: חשבו על כל אותם מצבים בהם כדי להגיע לצנרת אנחנו צריכים לשבור קירות ולהרוס את תשתיות הבית.

החדשות הטובות הן שכיום אפשר אחרת, עם תיקון צנרת ללא הרס. הכל בזכות הטכנולוגיה, שלא פסחה על תחום האינסטלציה.

לא מעט אפשרויות

תיקון צנרת ביוב ללא הרס מבוסס על רעיון מרכזי חשוב מאד: שימוש באמצעים טכנולוגיים אלה או אחרים במטרה לאתר באופן מדויק את מקום הנזילה או הנזק, מה שימנע את שיטת "הניסוי והשבירה", יקל את התהליך וגם יצמצם את העלויות שלו (כי קיר שנשבר צריך להיבנות מחדש לאחר מכן). השיטה הראשונה לבצע איתור נזילות מכניסה לתמונה את המצלמה התרמית. מבלי להיכנס יותר מדי לאופי הפעילות שלה, המצלמה מראה את הטמפרטורה של אזורים שונים, כך שאפשר ללמוד על מקור הבעיה – מבחינה מעשית יהיו אלה אזורים בהם הטמפרטורה נמוכה בדרך כלל.

תיקון או חידוש צנרת ללא הרס, המכונה גם Patch (פאצ' או פאצ'ינג), ניתן לבצע באמצעות כלים אחרים: טכנולוגיות לבחינת רעשים שיכולות לאתר נזילות, מצלמות זעירות שמכניסים לעומק הקיר ועוד. גם כאן המטרה היא לזהות באופן מדויק ככל האפשר את מקור הבעיה, ובכך להיות ממוקדים יותר.

תיקון צנרת פאצ חידוש צנרת
תיקון צנרת בעזרת פאצ

תיקון פנים צנרת יכול להתבצע אף הוא בשיטות "ידידותיות" לתשתיות הבית, עם ביצוע קידוח מינימלי, החדרת שרוולים לביצוע חלקים מהעבודה או אפילו רובוטים שלוקחים על עצמם חלק מהמשימה. בכל מקרה, העבודה של בעל המקצוע חייבת להיות זהירה מאד, כשכל פעולה חייבת להתבצע תוך התחשבות בתשתיות הקיימות של הדירה או של הבניין.

צינור מתוקן בעזרת פאצ חידוש צנרת
צינור מתוקן בעזרת פאצ

אז איך מתחילים?

תיקון צנרת ביוב יכול להתבצע על ידי כל אינסטלטור, מעצם הגדרת התפקיד שלו. יחד עם זאת, אם רוצים לבצע תיקון או חידוש צנרת ללא הרס, חייבים להיות קפדניים יותר בבחירה. גם בעידן טכנולוגי כמו היום יש בעלי מקצוע שמתבססים עדיין על הטכנולוגיות המיושנות יחסית, תוך גרימת נזק משמעותי.

לכן, כשפונים לבעל מקצוע מומלץ מאד לבדוק לא רק מה הוא יכול לעשות – אלא גם (או אפילו בעיקר) באילו שיטות הוא פועל. צילום צנרת Patching הוא הבחירה הראשונה של רבים, ובכוחו החיובי לפשט הרבה מאד שלבים בדרך לטיפול בבעיה.

תיקון צנרת מים וביוב - שלב 1 - אינפרא יובל בע"מ

תיקון צנרת מים וביוב - שלב 2 - אינפרא יובל בע"מ

תיקון צנרת מים וביוב - שלב 3 - אינפרא יובל בע"מ

[pojo-form id="3100"]